T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ALTINDAĞ - Ankara Anadolu Lisesi

2012 ÖSS/YGS BAŞARIMIZ

1 Abdulkadir İşgüzar Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon)/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği
2 Abdullah Bilge Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/Eğitim Fakültesi/Almanca Öğretmenliği
3 Adem Balaban Kırıkkale Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği
4 Ahmet Altundağ Ankara Üniversitesi/Siyasal Bilgiler Fakültesi/Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi
5 Ahmet Bayar Ankara Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Elektronik Mühendisliği
6 Ahmet Deniz Turgut Özal Üniversitesi (Ankara)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme (%50 Burslu)
7 Ahmet Tugay Öz Gazi Üniversitesi (Ankara)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/İktisat (İÖ)
8 Ali Demirkaya Erciyes Üniversitesi (Kayseri)/İlahiyat Fakültesi/İlahiyat
9 Ali Emin İlhan Gazi Üniversitesi (Ankara)/Teknoloji Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği
10 Ali Emir Biten Çankaya Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu)
11 Alican Ayhan Akdeniz Üniversitesi (Antalya)/Mühendislik Fakültesi/Çevre Mühendisliği
12 Alp Kemal Gözel Çankaya Üniversitesi (Ankara)/Hukuk Fakültesi
13 Alper Ateş Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi/Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği (İngilizce) (İÖ)
14 Aslı Gülbay İ. D. Bilkent Üniversitesi (Ankara) /İktisadi, İdari Ve Sosyal Bilimler Fakültesi/Uluslararası İlişkiler (%50 Burslu)
15 Aybüke Kaça Akdeniz Üniversitesi (Antalya)/Eğitim Fakültesi/İlköğretim Matematik Öğretmenliği
16 Ayça Pekin Gülhane Askeri Tıp Akademisi (Ankara)/Hemşirelik Yüksekokulu
17 Aylin Özgün Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Gıda Mühendisliği
18 Ayşegül Aydın Pamukkale Üniversitesi (Denizli)/Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Yüksekokulu/Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon
19 Aziz Yiğitcan Yeşilbağ Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ankara)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme (%25 Burslu)
20 Azizhan Azizoğlu Selçuk Üniversitesi (Konya)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Makine Mühendisliği (İÖ)
21 Bahadır Akbulut Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme (İngilizce)
22 Barış Doğan Gazi Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği
23 Başak İmren Ankara Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği
24 Bengi Demirsahan Çankaya Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu)
25 Berk Aydın Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (%25 Burslu)
26 Betül Şahin Kırıkkale Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Fakültesi/Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon
27 Betül Şiran Giresun Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Fakültesi/Hemşirelik
28 Bilge Caymaz Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/Edebiyat Fakültesi/Mütercim-Tercümanlık (Almanca)
29 Burak Kiremit Gazi Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği
30 Burak Önal Selçuk Üniversitesi (Konya)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/İnşaat Mühendisliği (İÖ)
31 Burak Kaan Akbaş Gazi Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (İÖ)
32 Burçak Asena Palabıyık Çankaya Üniversitesi (Ankara)/Hukuk Fakültesi
33 Büşra Eraslan Başkent Üniversitesi (Ankara)/Eğitim Fakültesi/İlköğretim Matematik Öğretmenliği (%50 Burslu)
34 Büşra Özyüksel Gazi Üniversitesi (Ankara)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası İlişkiler
35 Büşra Sıla Aksakal Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Çevre Mühendisliği
36 Can Demir Çankaya Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu)
37 Canseli Atakul Ankara Üniversitesi/İletişim Fakültesi/Gazetecilik
38 Cansu Tamirci İstanbul Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği
39 Cansu Yavuz Özyeğin Üniversitesi (İstanbul)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası İşletmecilik Ve Ticaret (İngilizce) (%75 Burslu)
40 Cemre Berk Sakarya Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği
41 Ceren Barlak İ. D. Bilkent Üniversitesi (Ankara) /İşletme Fakültesi/İşletme
42 Çağlar Akdoğan Erciyes Üniversitesi (Kayseri)/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği
43 Damla Koçoğlu Anadolu Üniversitesi (Eskişehir)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Maliye
44 Derya Yeliz Ulutaş Atılım Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu)
45 Dilan Elveren Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Sosyoloji
46 Dine Güner Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Biyoloji
47 Doğan Emre Ülkü Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (İÖ)
48 Doğancan Nurlu Çankaya Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu)
49 Doruk Uğurer İ. D. Bilkent Üniversitesi (Ankara) /Fen Fakültesi/Matematik (Tam Burslu)
50 Doruk Oğulcan Ayhan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği
51 Duygu Yılmaz Marmara Üniversitesi (İstanbul)/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)
52 Ebru Erdamar Selçuk Üniversitesi (Konya)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İÖ)
53 Ebru Yalçın Gazi Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği
54 Ebru Zeytün Anadolu Üniversitesi (Eskişehir)/Eczacılık Fakültesi
55 Ecem Volkan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Kimya Mühendisliği
56 Ecesu Yıldırım Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (Ankara)/İşletme Fakültesi/Bankacılık Ve Finans (İngilizce)
57 Eda Bingöl Çankaya Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu)
58 Efe Berk Yılmaz Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ankara)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası Girişimcilik (%50 Burslu)
59 Efekan Küçükarslan Ankara Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Jeoloji Mühendisliği
60 Elanur Turhan Çankaya Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (%25 Burslu)
61 Elçin Cengiz Pamukkale Üniversitesi (Denizli)/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği
62 Enes Güntaş Kırıkkale Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (İÖ)
63 Erdem Çiçek Atılım Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu)
64 Esma Kumru Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (Ankara)/Siyasal Bilgiler Fakültesi/İktisat (İngilizce)
65 Eyüp Elvan Gazi Üniversitesi (Ankara)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Kamu Yönetimi (İÖ)
66 Fatma Serttaş Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Gıda Mühendisliği
67 Fatma Tekin Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/Sağlık Bilimleri Fakültesi/Hemşirelik
68 Fatma Betül Berberoğlu Ankara Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Fakültesi/Çocuk Gelişimi
69 Fatma Melda Gökdeniz Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği
70 Fatoş Özlem Dereli Gazi Üniversitesi (Ankara)/Fen Fakültesi/İstatistik
71 Feyza Nur Sağlam Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon)/Mimarlık Fakültesi/İç Mimarlık
72 Furkan Yılmaz Ankara Üniversitesi/Veteriner Fakültesi
73 Gizem Serim Sakarya Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği (İÖ)
74 Gökçenur Kurum Çankaya Üniversitesi (Ankara)/Hukuk Fakültesi
75 Göktuğ Söğütcü Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Jeoloji Mühendisliği
76 Gözde Erdamar Çankaya Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Malzeme Bilimi Ve Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu)
77 Gözde Kaya Ankara Üniversitesi/Diş Hekimliği Fakültesi
78 Gözen Tibet Marmara Üniversitesi (İstanbul)/İktisat Fakültesi/İktisat (İngilizce)
79 Gülce Akyıldız Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/İktisat (İngilizce)
80 Gülce Çökenoğlu Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Maden Mühendisliği (İngilizce)
81 Gülsüm Göcen Ankara Üniversitesi/Fen Fakültesi/İstatistik (İÖ)
82 Hafize Şeyma Aydınalp Ege Üniversitesi (İzmir)/İletişim Fakültesi/Gazetecilik
83 Halime Koç Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Jeoloji Mühendisliği
84 Hamza Karaoğlu Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Maliye
85 Harun Raşit Karasu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (Bolu)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Makine Mühendisliği
86 Hasan Delibaş Selçuk Üniversitesi (Konya)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği
87 Hatice Kübra Cangir Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/Edebiyat Fakültesi/Sosyoloji
88 Heval Onur Eker İ. D. Bilkent Üniversitesi (Ankara) /İşletme Fakültesi/İşletme
89 Hülya Atasoy Çankaya Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu)
90 Hüseyin Ceren Çankaya Üniversitesi (Ankara)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Psikoloji (İngilizce) (%50 Burslu)
91 Hüsniye Kübra Kale Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (%25 Burslu)
92 Ilgaz Kumcu İ. D. Bilkent Üniversitesi (Ankara) /Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği
93 İpek Şengül Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/İktisat
94 İrem Armağan Özyeğin Üniversitesi (İstanbul)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası İşletmecilik Ve Ticaret (İngilizce)
95 İrem Güner Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Sosyoloji
96 İsmail Metehan Koçyiğit Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%25 Burslu)
97 Kamil Berk Yücel Ankara Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Kimya Mühendisliği
98 Kemal Uzman Galatasaray Üniversitesi (İstanbul)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası İlişkiler
99 Kemal Burak Arıboğa Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Çevre Mühendisliği
100 Kıvanç Güven Başkent Üniversitesi (Ankara)/Hukuk Fakültesi
101 Kıvılcım Çetin Kadir Has Üniversitesi (İstanbul)/Hukuk Fakültesi
102 Kübra Ay Celâl Bayar Üniversitesi (Manisa)/Mühendislik Fakültesi/Gıda Mühendisliği
103 Kübra Çelikbaş Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Moleküler Biyoloji Ve Genetik
104 Kübra Lafcı Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Mimarlık Fakültesi/Şehir Ve Bölge Planlama
105 Mehmet Batuhan Coşar Gazi Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği (İÖ)
106 Melis Gelgeç Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Fizik
107 Mert Karaaslan Abant İzzet Baysal Üniversitesi (Bolu)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Makine Mühendisliği
108 Mert Karaca Akdeniz Üniversitesi (Antalya)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/İktisat
109 Mert Osmanağaoğlu Çankaya Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Mekatronik Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu)
110 Mert Tingeldi Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği
111 Mert Üretürk Ted Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi/Mühendislik Programları (İngilizce) (%50 Burslu)
112 Mert Çağlar Göner İzmir Ekonomi Üniversitesi/Güzel Sanatlar Ve Tasarım Fakültesi/Mimarlık
113 Mert Murat Ömeroğlu Çankaya Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu)
114 Mertkan Karaca Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Tarih
115 Merve Kalan Gazi Üniversitesi (Ankara)/Gazi Eğitim Fakültesi/Almanca Öğretmenliği
116 Meryem Nur Çoban Gazi Üniversitesi (Ankara)/Gazi Eğitim Fakültesi/Okul Öncesi Öğretmenliği
117 Mete Cengiz Gazi Üniversitesi (Ankara)/Teknoloji Fakültesi/İmalat Mühendisliği
118 Muhammed Özkan İ. D. Bilkent Üniversitesi (Ankara) /İktisadi, İdari Ve Sosyal Bilimler Fakültesi/Uluslararası İlişkiler
119 Muhammed Furkan Gümüşcü Gazi Üniversitesi (Ankara)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme
120 Muhammed Satılmış Emekder Kırıkkale Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İÖ)
121 Muhammed Sercan Ulkatan Sakarya Üniversitesi/Bilgisayar Ve Bilişim Bilimleri Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği
122 Mustafa Çakır Niğde Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği (İÖ)
123 Mustafa Kalkan Gazi Üniversitesi (Ankara)/Edebiyat Fakültesi/Türk Dili Ve Edebiyatı
124 Mustafa Yılmaz Selçuk Üniversitesi (Konya)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Harita Mühendisliği
125 Mustafa Köksal Koçak Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Eğitim Fakültesi/Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
126 Mustafa Oğuz Sıtkı Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Jeoloji Mühendisliği
127 Müjgan Merve Ünal Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Samsun)/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği
128 Necmiye Damla Kesimal İ. D. Bilkent Üniversitesi (Ankara) /İşletme Fakültesi/İşletme (%50 Burslu)
129 Nigar Şenalp Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Eğitim Fakültesi/Kimya Öğretmenliği
130 Nurullah Bakır Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Samsun)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/İktisat
131 Oğuzcan Yumrukaya Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Jeoloji Mühendisliği
132 Onur Erdoğan Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği
133 Ömercan Sepetci Fatih Üniversitesi (İstanbul)/Tıp Fakültesi
134 Özge Turgay Ted Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi/Mimarlık (İngilizce) (%50 Burslu)
135 Özgür Dolukan Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği
136 Rukiye Kulaksız Gazi Üniversitesi (Ankara)/Gazi Eğitim Fakültesi/Almanca Öğretmenliği
137 Rumet İhsan Güçlü Selçuk Üniversitesi (Konya)/Veteriner Fakültesi
138 Sait Can Metin Atılım Üniversitesi (Ankara)/Hukuk Fakültesi
139 Sebiha Gökçem Hakbilen Şifa Üniversitesi (İzmir)/Diş Hekimliği Fakültesi
140 Seda Deniz Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (İÖ)
141 Sedanur Anil Karabük Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)
142 Sefa Ayaşlı Ege Üniversitesi (İzmir)/Mühendislik Fakültesi/Gıda Mühendisliği
143 Selen Başak Başkent Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (%25 Burslu)
144 Selin Cantürk Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası İlişkiler
145 Selin Şahin İ. D. Bilkent Üniversitesi (Ankara) /İktisadi, İdari Ve Sosyal Bilimler Fakültesi/Uluslararası İlişkiler (%50 Burslu)
146 Sema Çukuryurt Selçuk Üniversitesi (Konya)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Harita Mühendisliği (İÖ)
147 Sena Büşra Yengeç Turgut Özal Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%50 Burslu)
148 Sevde Salman Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Gıda Mühendisliği
149 Sezen Özmen İ. D. Bilkent Üniversitesi (Ankara) /Güzel Sanatlar Tasarım Ve Mimarlık Fakültesi/İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı
150 Sezer Eralan Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/Edebiyat Fakültesi/Mütercim-Tercümanlık (Fransızca)
151 Sinan Öztürk Uludağ Üniversitesi (Bursa)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Makine Mühendisliği (İÖ)
152 Sinem Kızılbuğa Kocaeli Üniversitesi/Hukuk Fakültesi
153 Şerife Çakılcı Başkent Üniversitesi (Ankara)/Tıp Fakültesi
154 Şeyda İlipınar Gazi Üniversitesi (Ankara)/Eczacılık Fakültesi
155 Tilbe Güney Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası İlişkiler
156 Tolga Altay Bülent Ecevit (Zonguldak Karaelmas) Üniversitesi (Zonguldak)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (İÖ)
157 Tolga Koyuncu Atılım Üniversitesi (Ankara)/Hukuk Fakültesi
158 Tolunay Beşli Abant İzzet Baysal Üniversitesi (Bolu)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası İlişkiler
159 Tuğba Gözüyaşlı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (İÖ)
160 Tuğçe Çetin Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/Eğitim Fakültesi/Almanca Öğretmenliği
161 Tuğgen Yüksel Turgut Özal Üniversitesi (Ankara)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme (Tam Burslu)
162 Umut Şafak Yeditepe Üniversitesi (İstanbul)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/İktisat (Tam Burslu)
163 Ümmihan Gönül Altun Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (İÖ)
164 Veysel Ateş Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/Eğitim Fakültesi/Almanca Öğretmenliği
165 Yağmur Buyurgan Ufuk Üniversitesi (Ankara)/Hukuk Fakültesi
166 Yağmur Canaslan Hacettepe Üniversitesi (Ankara)/Edebiyat Fakültesi/Türk Dili Ve Edebiyatı
167 Yasemin Göçer Gazi Üniversitesi (Ankara)/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/İktisat
168 Yiğit Seferoğlu Eskişehir Osmangazi Üniversitesi/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Makine Mühendisliği (İÖ)
169 Yusuf Doğan Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon)/Mühendislik Fakültesi/İnşaat Mühendisliği
170 Yücel Özkan İstanbul Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
171 Zeki Çağatay Şahin Bülent Ecevit (Zonguldak Karaelmas) Üniversitesi (Zonguldak)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği
172 Zeliha Turan Çankaya Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (%25 Burslu)
173 Zeynep Çorak Gazi Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Endüstri Mühendisliği (İÖ)
174 Zeynep Yaman Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon)/Hukuk Fakültesi
175 Zeynep Yurtoğlu Başkent Üniversitesi (Ankara)/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (Tam Burslu)
176 Zeynep Şebnem İçtihadi Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara)/Fen-Edebiyat Fakültesi/Fizik
Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 13.12.2012 - Güncelleme: 14.11.2018 15:06 - Görüntülenme: 8525
  Beğen | 0  kişi beğendi