T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ALTINDAĞ - Ankara Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

      Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde yürütülen “Sıfır Atık Projesi”  kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden gelen yetkili kişi Aslı Hanım okulumuz öğrencilerine “Sıfır Atık” konusunda eğitim vermiştir. Geri dönüşlerin memnuniyet verici olduğu eğitim çok faydalı olmuştur. Katkılarından dolayı Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne teşekkür ederiz.

Mrt

     Çanakkale Zaferi’ nin 104. Yıldönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk , Silah arkadaşları ve Şehitlerimizi râhmet ve minnetle anıyoruz.  Ruhları şâd olsun…

Mrt

Mrt

     Fankofoni Haftası çerçevesinde, Fransız Kültür Merkezi ve Fransız Konsolosluğunun düzenlemiş olduğu “Fransızca Şarkı Söyleme Yarışması” nda okulumuz 11-G sınıfından Ahmet Melih TÜRK ve 11-E sınıfından Berkay…..isimli öğrencilerimiz müzik öğretmenimiz Gülçin GEDİKLİ ve Fransızca Öğretmenimiz Hüseyin AKIŞOĞLU rehberliğinde yarışmaya katılmışlardır. Yarışmacı öğrencilerimiz aileleri ile birlikte 29 Mart akşamı SUİSSE Otelde eğlence gösterisine davet edilmişlerdir. Göstermiş oldukları performansından  dolayı teşekkür ediyoruz.

Mrt

     Okulumuz Yeşilay Kulübü ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmenlerince “Gençlik ve Değerler Eğitimi “ semineri il müftülüğü tarafından görevlendirilen Vaize Fatma Akçın tarafından gerçekleştirilmiştir. Emeği geçenlere şükranlarımızı sunar, öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz.

Mrt

İstiklal Marşımızın 98. Yıldönümü okulumuzda bir dizi etkinlikle kutlanmıştır. Marşımızın yazıldığı Taceddin Dergâhına bilgilendirici tarihi-kültürel ziyaret düzenlenmiş, okul panosu hazırlanmış ve okulumuz tören alanında gerçekleşen kürsü programı ile kutlamalar tamamlanmıştır. Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bağımsızlığı için canını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Allahtan rahmet dileriz. Mîlli şairimiz Mehmet Âkif ERSOY’  rahmet ve minnetle anar, ‘Allah(c.c.) bir daha bu milleti İstiklâl Marşı yazmak zorunda bırakmasın.’ Duasına biz de duamız ve dileğimiz biliriz. Programda emeği geçen Zehra YÜCEL, Orhan TOKUL, Abdurrahim KARADENİZ, Ebubekir AKÇAM, Ekrem VURAL öğretmenlerimize şükranlarımızı sunar, öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz.

Mrt

11 Mart 2019 tarihinde Ankara Anadolu Lisesi olarak 11. Sınıf öğrencilerimizle ODTÜ ziyaretinin de bulunduk. Öğrencilerimiz üniversite kampüsünü gezip bölümleri tanıma fırsatı bulmuştur. Öğrencilerimizde gelen geri bildirimlerde üniversite ziyaretinin memnunluk verdiği belirtilmiştir.

Mrt

     Toplumun mayası, başların tacı kadınlarımızın yeri ve önemi konulu program, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebeti ile okulumuz öğretmenlerimizden Eba Müslüm GAZELOĞLU ve Sadullah Cihat TAN tarafından düzenlenen programla gerçekleştirilmiştir. Emeği geçen herkese şükranlarımızı sunar, öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz… 

Şbt

28 Şubat Dünya sivil savunma günü, tatbikat talimi, tören alanı kürsü programı ve bilgilendirici okul panoları ile okulumuzda icra olunmuştur. Öğrencilerimiz, hayatlarını tehdit edebilecek muhtemel tehlikelere ve söz konusu tehlikelerden korunma yolları hakkında bilgilendirilmiştir. Başta Sivil savunma kulüp öğretmenleri Ali ÇEKMECELİOĞLU ve Yaşar BÜYÜKÇAKIR öğretmenlerimiz olmak üzere tatbikatta emeği geçen herkese şükranlarımızı sunar, öğrencilerimize ve milletimize sağlıklı bir yaşam dileriz.

Ara

Ara

 Okulumuzun değerli Öğretmenlerine Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni Nurhan YİĞİT KARA tarafından her sene olduğu gibi Bakanlığımızın hazırladığı ve dünyanın en büyük eğitim ağını oluşturan EBA(Eğitim Bilişim Ağı) hakkında farklı gün ve saatlerde, branşlara göre planlanan zamanlarda, hem bilgilendirme hem de yeni eklenen özelliklerle ilgili bilgi verildi. Katılan bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Ara

Kas

     Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün ebediyete intikalinin 80. Sene-i devriyesinde hüzün ve minnetle andık…Topraklarımızı, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak vatan yapan ve bizlere emanet eden başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi , Gazilerimizi rahmetle anar, anma programında emeği geçen öğretmenlerimize şükranlarımızı sunar, öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz. 

Kas

     02-03.11.2018 Tarihleri arasında yapılan Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Zirvesi çalışmaları kapsamında okulumuz ve öğrencilerimiz eşliğinde katılım sağlanmıştır. Öğrencilerimizin zihnini ve ufkunu açmak adına çok güzel bir zirve gerçekleşmiştir. Sayın Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK’ un da katıldığı bu zirve de eğitimde farklı yöntem ve araçların değerlendirilerek Fatih Projesine’ de katkı sağlanmıştır. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Ekm