T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ALTINDAĞ - Ankara Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

     02-03.11.2018 Tarihleri arasında yapılan Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Zirvesi çalışmaları kapsamında okulumuz ve öğrencilerimiz eşliğinde katılım sağlanmıştır. Öğrencilerimizin zihnini ve ufkunu açmak adına çok güzel bir zirve gerçekleşmiştir. Sayın Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK’ un da katıldığı bu zirve de eğitimde farklı yöntem ve araçların değerlendirilerek Fatih Projesine’ de katkı sağlanmıştır. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Ekm

Ekm

Ekm

Ekm

     Ankara’ nın başkent oluşunun 95. Yıl dönümü bilgilendirici ve hatırlatıcı pano, duvar gazetesi, düzenlenen tören ve ‘’Geçmişten geleceğe Ankara’’ temalı resim sergisi ile çok dolu bir haftada kutlandı. Programda emeği geçen Zehra YÜCEL, Ümmühan Kâmile ÖNCÜ, Selda ÖKMEN, Gülçin GEDİKLİ hocalarımıza şükranlarımızı sunar; bu kutlu günümüzde bizi yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür eder, programda emeği geçen öğrencilerimize başarılarının devamını diler, bize bu güzel ve kutlu günleri armağan eden başta Aziz Şehitlerimizi, Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü minnet ve şükranla yâd ediyoruz.

Ekm

11/A Sınıfından öğrencimiz Meltem KURU´ nun kara kalem resim sergisinden kareler...

Eyl

Haz

May

     Aziz vatanımızın ve necip milletimizin şaha kalkışının unutulmaz tarihlerinden biri olan 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, okulumuz tören alanında, kıymetli öğretmenlerimiz, sevgili öğrencilerimiz ve değerli velilerimizin katılımında coşkuyla kutlanmıştır. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anar, Ankara Anadolu Lisesi şahsında tüm milletimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını tebrik eder, Gülçin GEDİKLİ hocamıza emeği geçenlere şükranlarımızı sunarız.

May

May

Ankara Anadolu Lisesi her zaman sanatın ve sanatçının yanında. ´´Hiç bir millet yok ki sanatla inkişaf etmiş olmasın.´´ Okulumuz Görsel Sanatlar Zümre Başkanı Selda ÖKMEN hocamızın öğrencileri renk ve desen sergisini 19 Mayıs Ulusal Gençlik ve Spor Bayramı´ nda açacaktır. Emekleri münasebeti ile şükranlarımızı sunar öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz.

Nis

Bilişim Garajı Akademisi´ n den gelen Serhan İKİNCİ ve Sevgi YILDIRIM hocalarımız, okulumuz Kodlama sınıfından seçilen öğrencilerimize ARDUINO kodlama ve S4A tasarım eğitimleri vermiştir. Eğitime katılan öğrencilerimiz için çok faydalı ve keyifli geçen bu eğitimlerin devamının gelmesini dileyerek hocalarımıza teşekkür ediyoruz. 

Nis

     Altındağ Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ankara Şiir şöleninde 10/A sınıfı öğrencilerimizden Pınar KEMİKKIRAN, muazzam yorumu ve sahne hakimiyeti ile üçüncülüğe layık görülmüştür. Program sorumlusu okulumuz idarecilerinden Zehra YÜCEL’ e, Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ü.Kamile ÖNCÜ’ ye emekleri vesilesi ile teşekkür eder, öğrencimize başarılarının devamını dileriz.

Nis

Biz bir adım daha yol aldık, kuzularımız bir adım daha attı, kanatları daha geniş ve güçlü açıldı...

Onlar 2017-2018 Eğitim ve öğretim yılımızın mezunları olarak Ankara Anadolu Lisesi Ailesinin gönül sayfasındaki nadide yerlerini aldı. Mezunlarımız ziyaretlerini Anıtkabir´ e yaparak Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK´ e saygı duruşunda bulundular.  Dualarımız onlarla. 

Nis

     Okulumuz Coğrafya zümresi Ayaş Asartepe baraj sahasında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’ nün katkıları ile ‘’Erezyonla Mücadele Projesi’’ kapsamında öğrencilerimiz tabiatın varlık âlemindeki yerini ve önemini idrak fırsatı yakalamıştır. Proje sorumlusu Coğrafya dersi zümre başkanımız ve proje sorulusu Hacı Yusuf EMİROĞLU hocamıza ve emeği geçenlere şükranlarımızı sunar, öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz.