T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ALTINDAĞ - Ankara Anadolu Lisesi

Haberler

Ara

Ara

 Okulumuzun değerli Öğretmenlerine Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni Nurhan YİĞİT KARA tarafından her sene olduğu gibi Bakanlığımızın hazırladığı ve dünyanın en büyük eğitim ağını oluşturan EBA(Eğitim Bilişim Ağı) hakkında farklı gün ve saatlerde, branşlara göre planlanan zamanlarda, hem bilgilendirme hem de yeni eklenen özelliklerle ilgili bilgi verildi. Katılan bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Ara

Ara

Kas

     Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün ebediyete intikalinin 80. Sene-i devriyesinde hüzün ve minnetle andık…Topraklarımızı, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak vatan yapan ve bizlere emanet eden başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi , Gazilerimizi rahmetle anar, anma programında emeği geçen öğretmenlerimize şükranlarımızı sunar, öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz. 

Kas

     02-03.11.2018 Tarihleri arasında yapılan Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Zirvesi çalışmaları kapsamında okulumuz ve öğrencilerimiz eşliğinde katılım sağlanmıştır. Öğrencilerimizin zihnini ve ufkunu açmak adına çok güzel bir zirve gerçekleşmiştir. Sayın Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK’ un da katıldığı bu zirve de eğitimde farklı yöntem ve araçların değerlendirilerek Fatih Projesine’ de katkı sağlanmıştır. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Ekm

Ekm

Ekm

Ekm

     Ankara’ nın başkent oluşunun 95. Yıl dönümü bilgilendirici ve hatırlatıcı pano, duvar gazetesi, düzenlenen tören ve ‘’Geçmişten geleceğe Ankara’’ temalı resim sergisi ile çok dolu bir haftada kutlandı. Programda emeği geçen Zehra YÜCEL, Ümmühan Kâmile ÖNCÜ, Selda ÖKMEN, Gülçin GEDİKLİ hocalarımıza şükranlarımızı sunar; bu kutlu günümüzde bizi yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür eder, programda emeği geçen öğrencilerimize başarılarının devamını diler, bize bu güzel ve kutlu günleri armağan eden başta Aziz Şehitlerimizi, Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü minnet ve şükranla yâd ediyoruz.

Ekm

11/A Sınıfından öğrencimiz Meltem KURU´ nun kara kalem resim sergisinden kareler...

Eyl

Haz

May

     Aziz vatanımızın ve necip milletimizin şaha kalkışının unutulmaz tarihlerinden biri olan 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, okulumuz tören alanında, kıymetli öğretmenlerimiz, sevgili öğrencilerimiz ve değerli velilerimizin katılımında coşkuyla kutlanmıştır. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anar, Ankara Anadolu Lisesi şahsında tüm milletimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını tebrik eder, Gülçin GEDİKLİ hocamıza emeği geçenlere şükranlarımızı sunarız.

May